zjištění ceny nemovitosti

Podělte se o zajímavé informace...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel Ing. Alena Horáčková Ing. Alena Horáčková a poslední změna proběhla před 5 roky, 8 měsíců.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1181

  Olda
  Účastník

  Dobrý den, prosím o radu, jak mám zjistit cenu nemovitosti, kterou chci prodat, když nechci využívat placených a rádoby nezaujatých služeb. (Jak mj. na ně varujete.) Na stránkách zabývajících se inzercemi se mi to nedaří, protože každý dům je jiný. 🙂 Existuje server, kde by se mohly nadefinovat parametry, podle kterých se mají nemovitosti vyfiltrovat? Děkuji za odpověď.

  #1261

  Dobrý den,

  záleží, jakou cenu máte na mysli. Pokud hovoříme o tržní ceně, můžete si ji stanovit sám na základě předběžného šetření nabídky/poptávky v daném místě a čase. Jak sám uvádíte, stanovení tržní ceny dle nabídek na serverech není přesné. Nejen že se nemovitosti liší, ale především v inzerci najdete ceny nabídkové, tzn. ceny, které v drtivé většině jsou jiné, než ceny, za kterou se nemovitosti skutečně prodají. Většinou dojde ke slevě, vyjednají se různé ústupky apod. Objektivně tedy tržní ceny znají přesně pouze realitní makléři, kteří zakázky dokončují a vědí, co vše mělo na konečnou cenu vliv a jaké byla.

  Realitní kanceláře poskytují odhad tržní ceny za cenu v řádech stokorun. Někdy se setkáte s nabídkou nezávazného tržního odhadu, ovšem asi jako u všeho, co někdo nabízí „zdarma“, bych byla opatrná. Obvykle RK vynaloží značné úsilí, aby kromě odhadu „zdarma“ mohla vydělat také provizi. Nakonec stanovení tržní ceny je práce odborníka na několik hodin, tedy není divu, že ji nemůže nikdo vykonávat zcela bez úplaty. Chcete-li se vyhnout placení ve srovnání s provizí zlomkové ceny za tržní odhad, nezbývá, než vyhledat podobné nabídky, porovnat parametry a pokusit se cenu stanovit.

  Doporučuji články: Jak správně stanovit tržní cenu nemovitosti? a Jaký je rozdíl mezi tržní a kupní cenou?

  Hledáte-li variantu zdarma, některé weby nabízejí stanovení ceny na základě vyplnění formuláře. Toto však nemusí být bez rizika – co se může zdát zdarma, nemusí ve skutečnosti být. Již zadáním podrobných údajů k nemovitosti a kontaktních údajů na sebe dáváte těmto obchodníkům jasný signál, že potřebujete jejich služby a přímé vodítko k Vám. Výsledkem tak bývá, že se Váš kontakt dostane k makléřům a jiným obchodníkům, které jste si sám nevybral a kteří pouze tímto způsobem získávají kontakty (a ano, přesně před těmito varujeme).

  S pozdravem

  Ing. Alena Horáčková
  odborný realitní konzultant
  Občanská realitní poradna

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Podělte se o zajímavé informace...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print